Služby

Klid, pozitivní atmosféra a dobré služby za příznivé ceny dělají z našeho salónu vyhledávanou oázu klidu. Přijďte a ulevte svému stresu a napětí. Zastávám zde holistický přístup. Můžeme se dohodnout na terapii která Vám nejvíce vyhovuje.

 

Tibetská masáž 

 

Tibetská masáž neboli tradice Ku Nye sahá do pradávných časů, kdy lidé chtěli léčit různé druhy nemocí, a tak začali zkoumat a zkoušet jednotlivé druhy léčby: masáž, bodovou masáž, tlakové techniky, horké a studené obklady atd. Při pozorném sledování přírody objevili léčivý potenciál bylin, kůry, minerálů a dalších materiálů. Postupně se naučili, jak léčit nemoci za pomoci vlastních rukou, másla, olejů, bylin či kamenů. Ku Nye i tibetská medicína se dále inspirovaly všeobecným povědomím o proudění energií v těle a vnějším prostředí. Ku Nye náleží k jednomu ze čtyř hlavních terapeutických přístupů, kterými jsou:

dieta, chování, léky, vnější terapie, jako masáže, moxování, aplikace obkladů, kamenů, a balneoterapie. Jedna Ku Nye kúra zahrnuje tři samostatné fáze: ku neboli aplikaci oleje, do kterého se přidávají rozmanité léčivé byliny a koření podle různých druhů nemocí; nye neboli samotnou masážní techniku, jako je tření, poklepávání, hlazení, natahování svalů, šlach, meridiánů a otáčení a tlaková masáž různých bodů; chi neboli očištění olejů za použití hrachové

nebo ječmenné mouky, které slouží k prevenci vzniku možné nerovnováhy energií. Tibetská masáž také zahrnuje další terapeutické metody k vyvážení energie čaker a proudění lha – velmi jemné energie, která cirkuluje v těle podle lunárního kalendáře. Kromě masáže existují v tibetské medicíně další vnější terapie, jako je baňkování, moxování, balneoterapie, technika zlaté jehly, poklepávání hůlkou, použití lastur, nahřívání teplými obklady a pouštění žilou. Ku Nye může napomoci k prevenci mnoha nemocí, vyrovnávat energie pěti elementů a přispět ke zpomalení procesu stárnutí.

 

 

Klasická masáž

 

Klasická masáž způsobuje značné prokrvení především svalového a vazivového aparátu, ale druhotně i vnitřních orgánů. Dochází při ní ke zrychlení výměny látkové, vytlačení odpadních, balastních látek (např. solí vápníku, kyseliny mléčné, vody…) do kapilárního a lymfatického řečiště. Ztuhlý svalový systém reaguje uvolněním jednotlivých vláken, povolením spazmů. Nastupuje celková regenerace organismu, odstranění únavy, pocit lehkosti a volnosti těla (hlavně při celkové masáži).

Klasická masáž - k čemu je vhodná

Klasická masáž může prospět i kloubům díky prokrvení a vybalancování svalových skupin klouby fixujících. Je třeba dodat, že masáž neposiluje svaly, pouze je může připravit na lepší výkon právě díky výše zmíněnému. Každou dekádou je, bohužel, zhruba deset procent svaloviny přeměněno na vazivo. Ke zpomalení tohoto procesu přispívá především pohybová aktivita, avšak i klasická masáž.

U klasické masáže se provádějí vydatnější a tvrdší hmaty,které odstraňují nahromaděné únavové látky např. kyselinu mléčnou ve svalech. Upřednostňuje se masáž celková, ale nejčastěji se používá masáž zad a šíje.

 

Infrasauna

Relaxační infrasauna se solnými kameny Vás příjemně zahřeje a zrelaxuje, vhodné též jako příprava na masáž. 

Otvírací doba:

Po-Pá 12 - 20 hod

víkendy a jiné hodiny po tel. domluvě